Alla kategorier

Kontakta oss

Skivspelare lager

Hem >  Produkter >  Skivspelare lager

ZKLDF Thrust Angular Contact Ball Series Turntable Bearing

ZKLDF Thrust Angular Contact Ball Series skivspelare lager

Produkt Beskrivning:

ZKLDF Thrust Angular Contact Ball Series skivspelarlager är ett precisionskonstruerat lager som kombinerar tryckbelastningskapacitet med vinkelkontaktdesign för smidig, exakt rotation. Den är lämplig för hantering av tunga axiella och radiella belastningar.

Viktiga funktioner:

  • Precisionskonstruerad för hög noggrannhet och tillförlitlighet.
  • Hanterar tryckbelastningar effektivt för tunga applikationer.
  • Vinkelkontaktdesign säkerställer jämn och exakt rotation.
  • Konstruerad med högkvalitativa material för styvhet och stabilitet.
  • Långvarig hållbarhet för hållbar prestanda.

Program:

Används ofta inom robotik, verktygsmaskiner, automationsutrustning, tunga maskiner och allmänna industriella tillämpningar där exakt rotation och stabilitet är avgörande.

Med sin precisionsteknik, tryckbelastningskapacitet och vinkelkontaktdesign erbjuder ZKLDF-lagret exceptionell prestanda och tillförlitlighet för högpresterande applikationer.


  • Överblick
  • Parameter
  • Förfrågan
  • Relaterade produkter
ZKLDF Thrust Angular Contact Ball Series Turntable Bearing
ZKLDF Thrust Angular Contact Ball Series Turntable Bearing
ZKLDF Thrust Angular Contact Ball Series Turntable Bearing
ZKLDF Thrust Angular Contact Ball Series Turntable Bearing

Introduction7


LagerkodYttre måttFast hål
Inre ringYttre ring
dDHH1D1D2D3JJ1ad1d2Antal(3)d3Antal(3)
Enhet:mmmmmm
ZKLDF10010018538251601361581121705.45.610165.615
ZKLDF12012021040261841591811351956.271122721
ZKLDF15015024040262141882111652256.271134733
ZKLDF20020030045302742432712152856.271146745
ZKLDF2602603855536.53453133482803658.29.315349.333
ZKLDF32532545060404153804133424308.29.315349.333
ZKLDF3953955256542.54864504884155058.29.315469.345
ZKLDF46046060070465605205634825808.29.315469.345
ZKLDF58058075090607026567006107201111.4184511.442



Introduction8

LagerkodFast skruv mängdGängat extraktionshålTonhöjd(1)Åtdragningsmoment för skruvarGrundläggande nominell belastningBegränsa hastigheten
Friktionsmoment för lagerMassa
Axial
DynamiskStatisk
MA(2)CaCoaSmörjning av fett
GKvantitetQuantityXtNmKNvarv/minNmkg
ZKLDF1002M5318×20°8.56725128001.64.5
ZKLDF1202M8324×15°1472315240026
ZKLDF1502M8336×10°1476365200037.5
ZKLDF2002M8348×7,5°1411255016004.511
ZKLDF2602M12336×10°3415592012007.522
ZKLDF3252M12336×10°34165111010001128
ZKLDF3952M12348×7,5°3421414708001639
ZKLDF4602M12348×7,5°3425518607002150
ZKLDF5803M12648×7,5°6828221505004082

Vi kan även tillhandahålla lager i denna serie med en diameter på över 580 mm.

Anteckningar:

  1. Inklusive anslutningsskruvhål och gängade uttagshål, fördelade runt omkretsen.

  2. Åtdragningsmoment för bultar av klass 10.9.

  3. Fasta hål för axlar och lagersäten. Var uppmärksam på stigningen och den lika fördelningen av de fasta hålen.

  4. Detta värde kan uppnås under idealiska arbetsförhållanden.


KONTAKTA OSS

E-postadress*
Namn*
Telefonnummer*
Företagsnamn*
Meddelande*